Telefon: (0414) 312 20 10
Fırat KAPLAN
Fırat KAPLAN
Kurucu Avukat

(0414) 312 20 10

Eposta:


Diller : Türkçe – İngilizce

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında mezun olan Fırat Kaplan, Şanlıurfa Barosu’na kayıtlı avukat olarak hizmet vermeye başlamıştır.  Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeli avukatı olarak hukuksal hizmetlerde bulunmuştur. Bu süreç içerisinde ayrıca HALKBANK Şanlıurfa şubesinin plastik kartlar ve kredilerden doğan icra takip iş ve işlemlerini yürütmüştür. 2014-2015 yılları arasında bunlara ek olarak da Türkiye Ekonomi Bankası’nın “ticari kredilerinden doğan icra takip iş ve işlemleri ve icra takiplerinin cezai sorumlulukları”  konusunda ayrıca hukuki hizmette bulunmuştur.                  
Bu dönemler içerisinde ayrıca Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Ortak Projesi Kapsamında Çalıştay, gibi eğitimlere katılmıştır ve Şanlıurfa Barosu İnsan Hakları, Mülteci Hakları, Çocuk hakları Komisyonlarında faaliyet göstermiştir.
Ticaret Borsası kuruluşu olan Pamlidaş şirketi ve Şanlıurfa ve ülke genelinde faaliyet gösteren şirketlere ve gerçek kişilere vekillik yapan Fırat Kaplan  halen özellikle ticaret hukuku alanlarında yoğun çalışmalarda bulunmaktadır bununla birlikte İcra Hukuku, Borçlar Hukuku, Medeni Hukuk alanlarında da sürekli olarak danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Arabuluculuk sınav ve eğitimini tamamlayarak sistematik tekniklerle, görüşmek ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getirerek birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini ve aralarında iletişim sürecinin kurulmasını sağlamaya çalışan bir Arabulucu olarak görevini ifa etmektedir.
Gerek mesleki süreci boyunca gerekse öncesinde katıldığı eğitim programları ve seminerlerle hukuki yetkinliğini daha da arttırmıştır.

Uzmanlık Alanları: Ticaret Hukuku, İcra Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Tazminat hukuku, Aile hukuku, Gayrmenkul Hukuku, Ceza hukuku

WhatsApp Destek